Naše mise

Udržitelnost.

Fotosyntéza je nejpřirozenější způsob snižování obsahu COv atmosféře. Výsledkem je biomasa, souhrn látek tvořících rostliny. Spalováním biomasy s omezeným přístupem kyslíku vzniká biochar. Každý kilogram vyprodukovaného biocharu obsahuje více než 2,7 kg uloženého CO2. V přírodě vzniká například při požárech, kdy zůstává uložen v půdě po tisíce let a přispívá k její úrodnosti.

My biochar nevyrábíme. Získáváme ho jako finální produkt v pyrolytické elektrárně z odpadního dřeva. V České republice nám tato jedinečná technologie kromě ekologicky čistého zdroje energie dodává unikátní surovinu v podobě aktivního uhlí v čistotě až 90%, bez jakýchkoli vedlejších přísad. 

 Parametry biocharu Dr. Uhli:

  • velká aktivní plocha 350 m²/g
  • čistota více než 90%
  • náš vysokoteplotní biochar má až 3 x větší nasákavost, než biouhel vyrobený metodou Kon-Tiki.

vyhonky

Pomáhejte planetě s námi.

Udržitelné chování by měla být samozřejmost. Nemusí se ale vždy jednat jen o omezování potřeb a spotřeby, s námi naopak využijete všech výhod biocharu a zároveň reálně přispějete k udržitelnému životu na Zemi.

Biochar Dr. Uhli.

Naše aktivní uhlí nabízíme ve dvou variantách. Jemně drcená frakce potěší vaše domácí mazlíčky a významně jim vylepší trávení, stejně tak je aktivní uhlí nezbytným doplňkem při chovu hospodářských zvířat. Nedrcená frakce je určena přímo do země a výrazně zlepšuje kvalitu půdy, zvyšuje výnosy a snižuje obsah případných škodlivin ve vašich výpěstcích.

V obou případech použití skončí biochar v zemi a uzavírá tím kruh uložení CO2.

Naše aktivita.

Měsíčně vyprodukujeme 30 tun biocharu, více než 80 tun COtak na velmi dlouhou dobu uložíme mimo atmosféru. Toto množství odpovídá například více než 1 000 000 kilometrům ujetých moderním autem se spalovacím motorem.

Zapojte se do využívání biocharu a buďte aktivní také.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz